خواص درمانی عسل مومی

عسل طبیعی مومی و خواص درمانی آن

عسل همراه باموم یا عسل مومی که از نظر گرده گل،بره موم و موم غنی است در سینوزیت؛ زکام اسپاسمی؛ بیماری های تنفسی ؛ ورم معده و ورم لثه مؤثر است. برای درمان برفک دهان موم آنرا باید جوید.

لازم به ذکر است که موم ماده ای است که دستگاه گوارش انسان و سایرجانداران قادر به تجزیه مولکولهای آن نبوده و به صورت اولیه از بدن دفع می گردد.

موم به سرعت بوسیله پوست جذب می شود به همین دلیل امروزه در ساخت و سایل بهداشتی، آرایشی نظیر کرم ها، پمادها، ماسکهای زیبایی صورت و غیره اهمیت زیادی دارد.

 

خواص عسل مومی

 

پژوهشگران امریکایی جویدن عسل مومی را برای پاک شدن مجاری بینی و حلق توصیه می کند و برای سینوزیت ، تنگی نفس و زکام آن را دارویی مؤثرمی دانند، البته باید هر ساعت نصف قاشق مرباخوری عسل باموم مصرف نموده و موم آنرا یک ربع بجوند.

جویدن عسل مومی رنگ دندان ها را از بین برده و لثه ها را محکم می کند.

جویدن شکلات های تهیه شده از عسل و موم باعث ازدیاد ترشح بزاق جهت فعالیت ترشحی و حرکتی معده و سوخت و ساز بدن می شود و اثر قابل توجهی روی گردش خون و ظرفیت کار ماهیچه ها دارد و برای افراد سیگاری که تمایل به ترک دارند بسیار مفید است.

موم عسل درد را تسکین می دهد، برای سینه، پهلو درد و سل مفید است. اگر موم عسل را به محل زخم بمالند درد را برطرف می کند.

 

قابل توجه مشتریان گرامی عسل کوهستان و هموطنان گرامی:

برای خرید عسل در تهران و شهرستان ها از برندهای معتبر عسل خرید نمائید. البته برند معتبر عسل با برند معروف عسل تفاوت دارد.

لطفا در خرید عسل طبیعی دقت کافی به خرج دهید و عسل مورد نیاز خود ( چه از طریق حضوری یا خرید اینترنتی عسل ) را از عسل فروشی و فروشگاه عسل یا فروشگاه اینترنتی عسل معتبر تهیه کنید.

از آنجا که هموطنان گرامی برای خرید عسل طبیعی در تهران مرتبا سراغ فروشگاه عسل در تهران را می گیرند به اطلاع می رسانیم که برای خرید عسل در تهران، عسل کوهستان هیچ شعبه ای در تهران ندارد و تمامی سفارشات تهران و سراسر کشور از اصفهان ارسال می گردد.

تاکید می شود که عسل کوهستان دکتر عموشاهی (عسل بیست) در تهران هیچ شعبه ای ندارد، فلذا چنانچه قصد خرید عسل کوهستان دکتر عموشاهی (عسل 20) را دارید می توانید از فروشگاه اینترنتی عسل کوهستان به نشانی ASAL20.ir خرید نمائید.

لذا تمامی عسل های دیگری که با نام « عسل کوهستان » به فروش می رسد، تحت ضمانت عسل دکتر عموشاهی نمی باشد و عواقب مصرف اینگونه عسل ها بر عهده فروشنده می باشد. لطفا در هنگام خرید عسل هایی که با نام کوهستان ارائه می گردند به لوگوی اصلی عسل کوهستان دقت فرمائید تا متضرر نشوید.

بهترین برند عسل ایران

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت عسل کوهستان ممنوع است و پیگرد قانونی دارد